كارگاه‌هاي آموزش دستورنامه رابرت (كادرها)

مصوبات دومین اجلاس هسته‌ی ارتقای مدیریت از بیزینس به پروفشن

۲۵ اسفند ۱۳۹۴
سه شنبه 15 مارس 2016

با همت و پشتکار آقای سید سهیل فاضلی یکی از دانشجویان کارشناسی ارشد دانشکده مدیریت و حسابداری دانشگاه علامه طباطبائی که دوره مقدماتی کارگاه‌های آموزش دستورنامه رابرت را طی کرده است، دومین اجلاس هسته‌ی ارتقای مدیریت از بیزینس به پروفشن، عصر روز دوشنبه ۲۵ اسفند ماه ۱۳۹۴ با حضور آقای امید ارجمندی یکی دیگر از دانشجویان همان دانکشده و با شرکت مربی دستورنامه رابرت در دفتر کادرها برگزار شد. نخستین اجلاس این هسته‌‌ی اولیه دوشنبه هفته قبل در همان محل برگزار شده بود و آقای فاضلی به عنوان دبیر و مورخ موقت این انجمن در دست تأسیس مسؤلیت تدوین صورتجلسات و تهیه تاریچه‌ی آن را تا انتخاب مسؤلان دائمی انجمن بر عهده گرفته بود.

در دومین اجلاس هسته ارتقای مدیریت از بیزینس به پروفشن، بعد از قرائت و تصویب صورتجلسه نخستین اجلاس این هسته، و استماع گزارش مسؤلان، مصوبه اجلاس قبل مبنی بر تهیه پیش‌نویس کارنقشه‌ی تعیین گروه ۱۰ نفره به عنوان گروه حامی ایجاد یک انجمن ارتقای مدیریت از بیزینس به پروفشن، که قرار بود از سوی آقای فاضلی تهیه و برای تصویب به مجمع تقدیم شود، مورد بازنگری و اصلاح قرار گرفت.

در جریان همین مذاکرات خصوصیات متمایز کننده‌ی انجمن در دست تأسیس و نیز تفاوت‌های بنیادین مدیریت به عنوان بیزینس و مدیریت به مثابه پروفشن، به صورت اجمالی بررسی شد.

در حال حاضر، اعضای هسته‌ی اولیه توافق دارند که انجمن در دست تأسیس دست کم دو خصوصیت متمایز خواهد داشت: اول اینکه این انجمن آخرین ویرایش فارسی کتاب دستورنامه رابرت را به عنوان مرجع پارلمانی خود انتخاب خواهد کرد و، دوم اینکه، اعضای این انجمن متعهد خواهند شد تا تلاش کنند سازمان‌های تحت مدیریت آنان نیز کتاب دستورنامه رابرت را به عنوان مرجع پارلمانی خود تصویب کنند.

هرچند اجرای همین تصمیم‌ها نیز مدیریت در ایران را به مرور از بیزینس به سوی پروفشن ارتقا خواهد بخشید، اما قرار شد خصوصیت اصلی و برجسته‌ی این انجمن، که بر اساس آن مدیریت را نه یک بیزینس، بلکه یک پروفشن می‌داند، در اجلاس‌های آتی مورد بررسی همه جانبه قرار بگیرد و اسناد و مدارک این بررسی‌ها در قالب قطعنامه‌ها و اسناد انجمن در دست تأسیس در اختیار علاقمندان به عضویت در این انجمن گذاشته شود.

سومین اجلاس هسته اولیه تأسیس انجمن ارتقای مدیریت از بیزینس به پروفشن، بعد از آماده شدن پیش‌نویس تعیین گروه ۱۰ نفره حامی از سوی آقایان سهیل فاضلی و امید ارجمندی فراخوان خواهد شد.

گفتنی است که اعضای گروه ۱۰ نفره حامی تأسیس این انجمن از میان کسانی که دوره‌ی مقدماتی کارگاه‌های آموزش دستورنامه رابرت را طی کرده‌اند و در عین حال در عرصه مدیریت، با تجربه و صاحب نظر هستند، انتخاب و دعوت خواهند شد.

گزارش نکات مطرح شده در دو اجلاس فوق در آینده‌ی نزدیک از طریق همین وب‌جا در اختیار علاقمندن قرار خواهد گرفت.

GIF - 26.8 kb
آقای سهیل فاضلی
GIF - 24.8 kb
آقای امید ارجمندی

پذيرش | تماس | نقشه‌ى سايت | | آمار سايت | بازديد كنندگان : 5406 / 606456

 پيگيرى فعاليت سايت fa   پيگيرى فعاليت سايت خبر كادرها   ?

سايت با اسپيپ درست شده است 3.0.17 + AHUNTSIC

Creative Commons License