كارگاه‌هاي آموزش دستورنامه رابرت (كادرها)
پذيرش > اخبار ساخت جامعه‌های طراز نوین > انجمن توسعه ایران (اتا) > انجمن توسعه ایران (اتا)

انجمن توسعه ایران (اتا)

این زیربخش روز پنجشنبه ۱۲ اسفند ۱۴۰۰ برای انتشار اخبار و گزارش‌های گروه اندیشه - که بعدا به «انجمن توسعه ایران» (اتا) تبدیل شد - راه‌اندازی می‌شود.

مقاله‌هاى اين بخش


عکس: یکی از نشست‌های گروه اندیشه

«گروه اندیشه» در آستانه یک اقدام تاریخی! (انجمن توسعه ایران (اتا))

۱۲ اسفند ۱۴۰۰
پنج شنبه 3 مارس 2022 بوسيله‌ى گروه نويسندگان

مطالبی که در ادامه می‌آید، قبلاً در گروه واتساپی «تدارک انجمن اصلی» که نقش «رسانه» داخلی انجمن اصلی را ایفا می‌کند، منتشر شده است و از آنجا که نکات مطرح شده در آن می‌تواند برای تمام کنشگران اجتماعی مفید باشد، بازنشر می‌شود.

خاطر نشان می‌کند انجمن اصلی قرار است به مثابه کنوانسیون انجمن‌های اختصاصی اصلی عمل کند که همه، بر اساس قانون عام پارلمانی (به روایت دستورنامه رابرت) تأسیس می‌شوند و هدفشان رفع آن دسته از مشکلات ساختاری در قلمروهای گوناگون است که گمان می‌رود ناشی از فقدان آشنایی با قانون عام پارلمانی هستند و راه رفع آن‌ها نیز کمک به تمرین برای ساخت جوامعی بر اساس همین قانون است.

گفتنی است که گروه اندیشه هم بر اساس قواعد دستورنامه رابرت اداره می‌شود و در حال حاضر، هدفش را تأمل در مفهوم توسعه و کمک به روند توسعه در کشور تعریف کرده است.

قرار است گروه اندیشه، سند «منشور توسعه» را تدوین و تصویب کند و - چه بسا آن را در اختیار افکار عمومی قرار دهد. گزارشی که در ادامه می‌آید به همین سند پرداخته است. با هم می‌خوانیم:پذيرش | تماس | نقشه‌ى سايت | | آمار سايت | بازديد كنندگان : 434965

 پيگيرى فعاليت سايت fa   پيگيرى فعاليت سايت اخبار ساخت جامعه‌های طراز نوین   پيگيرى فعاليت سايت انجمن توسعه ایران (اتا)   ?

سايت با اسپيپ درست شده است 3.0.17 + AHUNTSIC

Creative Commons License