كارگاه‌هاي آموزش دستورنامه رابرت (كادرها)
پذيرش > اخبار ساخت جامعه‌های طراز نوین > انجمن کسب و کار > انجمن کسب و کار

انجمن کسب و کار

این بخش که روز شنبه ۱۸ تیر ماه ۱۴۰۱ راه‌ اندازی شد به گزارش‌ها و اخبار انجمن کسب و کار اختصاص می‌یابد. هدف این انجمن تلاش برای رفع موانع تولید اینداستریال است که در فارسی به «صنعتی» ترجمه شده است اما رسا نیست.

مقاله‌هاى اين بخش


در جستجوی یافتن معادلی بهتر برای اصطلاح «اینداستریال» (انجمن کسب و کار)

۱۸ تیر ماه ۱۴۰۱
شنبه 9 ژوئيه 2022 بوسيله‌ى گروه نويسندگان

نوشته‌ای که در ادامه تقدیم می‌شود، برای بار نخست در رسانه اختصاصی «تدارک انجمن اصلی» منتشر شده است و طی آن این نکته مورد بحث قرار گرفته که چرا در پیش‌نویس بیانیه تأسیس «انجمن کسب و کار» برای اصطلاح انگلیسی «اینداستریال» از معال فارسی «صنعتی» استفاده نشده است.

گفتنی است که هدف انجمن کسب و کار، تأمین رهبری تلاش‌های ملی برای رفع موانع تولید اینداستریال تعریف شده است،‌ از همین رو لازم است - به خصوص بعد از آشنایی با علم حقوق پارلمانی و قانون عام پارلمانی (به روایت دستورنامه رابرت) - نسبت جامعه‌ای که در آن این قواعد خلق و رعایت شده‌اند و می‌شوند، با تولید اینداستریال مورد تأمل قرار بگیرد. آیا واقعاً ممکن است در جوامعی که مردمش هنوز قادر نیستند با خودآگاهی ملی قواعد ناظر بر رفتار اجتماعی خودشان را تدوین و رعایت کنند، به تولید اینداستریال دست یابند؟ و به اصطلاح در جرگه کشورهای توسعه‌یافته قرار بگیرند؟

با هم این نوشته را می‌خوانیم:پذيرش | تماس | نقشه‌ى سايت | | آمار سايت | بازديد كنندگان : 434968

 پيگيرى فعاليت سايت fa   پيگيرى فعاليت سايت اخبار ساخت جامعه‌های طراز نوین   پيگيرى فعاليت سايت انجمن کسب و کار   ?

سايت با اسپيپ درست شده است 3.0.17 + AHUNTSIC

Creative Commons License